Večery Stress relief

Jak být spokojený anebo aspoň v klidu,

i když kloubíme práci, starost o rodinu a koníčky a stále na nás dotírá pocit, že nemáme dost času?

„Po úspěšné první sérii večerů STRESS RELIEF jsme vybrali čtyři nejoblíbenější přístupy pro práci se stresem, na které se můžete právě nyní přihlásit.“

Lektorka Michaela Cmíralová

Zakladatelka Sebeškoly a autorka seberozvojového 7 měsíčního programu Imago: Transformační cyklus.

Nyní studuje jednooborovou psychologii na PVŠPS a nastoupila do Dassein psychoterapeutického výcviku.

Má za sebou lektorský výcvik Cchi-kung Orel v hnízdě, a osmitýdenní kurz mindfulness based stress reduction a Relational Mindfulness Training a další workshopy zaměřené na práci se stresem. Kromě toho se věnuje vlastní meditační praxi v ústranní a meditaci vipassana.

21.10. od 18 hodin
Jak na stres pomocí dechu?

Základy práce se stresem se zaměřením na praktická dechová cvičení, která můžete použít kdykoli během dne a zklidnit tak kdykoli svůj nervový systém. Zároveň se podíváme na to, jak je možné posílit naši odolnost vůči stresu.

• 9 očistných dechů
  • Správné dýchání (Taoistické dýchání)
  • Dále si vyzkoušíte krátká dechová cvičení na okamžité zklidnění nervového systému
Lektorka Markéta Pešoutová

Markéta je vystudovaná psycholožka, studentka PhD zaměřená na otázky emocí a jejich vlivu na naše zdraví. Kromě vědecké činnosti se věnuje také klientům v rámci terapeutického centra a vede nácvikové hodiny mindfulness a relaxačních technik.

26.10. od 18 hodin
Jak na stres pomocí svalů?

Naše myšlenky, pocity a tělo jsou každý den propojeny a vzájemně se ovlivňují. Často pak nepříjemné pocity ovlivňují naše tělesné prožitky a cítíme bušení srdce, stažený žaludek či bolesti hlavy a zad. Dobrou zprávou je, že právě přes tělo můžeme naše emoce a myšlenky ovlivnit a zklidnit. Právě skrze nácvik relaxačních technik během tohoto setkání budeme pracovat s napětím a jeho uvolňováním tak, abychom dokázali zklidňovat sami sebe v náročných situacích.

Některé z technik, které si osvojíte:

• Během setkání se zaměříme zejména na nácvik Jacobosonovy progresivní svalové relaxace.
  • Relaxaci doplníme i dalšími kratšími technikami, které pracují hlavně s tělem (např. grounding neboli uzemňování).
Lektorka Michaela Cmíralová

Michaela je lektorka cchi-kung a mindfulness, studentka psychologie se zájmem o život v souladu se svým posláním, svou jedinečností a v autenticitě. Studuje psychoterapii k rozvázání vnitřních kazajek a východní nauky pro kultivaci toho pozitivního v nás.

2.11. od 18 hodin
Jak na stres pomocí mindfulness aneb jak mít všech pět pohromadě?

V rámci praktického nácviku si ukážeme, jak využívat některé techniky mindfulness k tomu, abychom se uvolnili, zklidnili a lépe zvládali vypjaté situace. Dotkneme se i důležitosti schonosti koncentrace a možností, jak si díky jednoduché praxi zlepšit přítomný moment.

Některé z technik, které si osvojíte:

• Praxe koncentrace s pěti smysly
  • Praxe zlepšení aktuálního momentu
  • A další jednoduché zpřítomňovací techniky, které můžete použít kdykoli během dne
Lektorka Markéta Pešoutová

9.11. od 18 hodin
Jak na stres pomocí kvalitního spánku?

Klíčem k vyrovnanému pracovnímu dni je kvalitní (noční) spánek. Jak na nás působí jeho nedostatek či nekvalita si řekneme během čtvrtého setkání. Daleko více než na teorii se pak zaměříme na nácvik technik, které nám pomohou s uvolněním před spánkem. Podíváme se na to, jak zlepšit spánkovou hygienu tak, aby přinesla co největší odpočinek a načerpání sil.

Některé z technik, které si osvojíte:

• Body scan, který využijeme jako nástroj zklidnění mysli a zvědomení a uvolnění těla.
  • Kromě těla budeme pracovat i s naší představivostí skrze imaginace.
  • K těmto technikám pak přibydou další tipy, jak dobře tělo připravit na noční odpočinek.

Setkáváme se vždy od 18.00 - 19.30 online přes ZOOM.
Link pro připojení přijde před workshopem všem přihlášeným.

Doporučený příspěvek

Výše vstupného je na vašich možnostech. Chceme tímto večery zpřístupnit všem, kteří je potřebují.

Doporučené částky: 100kč (snížené vstupné), 200kč (běžné vstupné), 400kč (chci podpořit projekt a zasponzorovat místo i pro někoho dalšího).

Přispět můžete na náš bankovní účet:
2601914181/2010
do poznámky napište prosím Vaše příjmení a Stress relief

Workshop se koná za podpory
Nadačního fondu pro rozvoj plného vědomí