Večery Stress relief

Jak na stres …
za pomoci významných světových přístupů

Večery budou především praktické. Odnesete si tedy konkrétní praxe, které hned od dalšího dne budete moci zapojit do vašeho života s cílem, aby vám bylo krok za krokem lépe nebo ještě lépe :)

Lektorka Markéta Pešoutová

Markéta je vystudovaná psycholožka, studentka PhD zaměřená na otázky emocí a jejich vlivu na naše zdraví. Kromě vědecké činnosti se věnuje také klientům v rámci terapeutického centra a vede nácvikové hodiny mindfulness a relaxačních technik.

pondělí 6.3. od 18.30 hodin

Jak na stres pomocí buddhismu?

„Buddha“ doslova znamená „probuzený“. Podle buddhistického učení přinesl osvobozující vhled do základních faktů veškerého života, díky kterému překonal utrpení existence. Tuto cestu po něm můžeme zopakovat praxí meditace a všímavosti.

Meditace pomáhá zklidnit mysl, trénovat jasné vnímání a "hluboké vidění", kultivuje soucit, všímavost a postupně rozpouští bolestivé připoutání k egu. Skrze všímavost se učíme setrvávat tady a teď, uvědomovat si, co je přítomné, a především to, co je, neodsuzovat. Toto zaměření na přítomný okamžik vyžaduje plnou bdělost a neustálé uvědomování si fyzických a mentálních jevů, které se v daném okamžiku vyskytují.

Lektorka Michaela Cmíralová

Zakladatelka Sebeškoly a autorka seberozvojového 7 měsíčního programu Imago: Transformační cyklus.

Nyní studuje jednooborovou psychologii na PVŠPS a nastoupila do Dassein psychoterapeutického výcviku.

Má za sebou lektorský výcvik Cchi-kung Orel v hnízdě, a osmitýdenní kurz mindfulness based stress reduction a Relational Mindfulness Training a další workshopy zaměřené na práci se stresem. Kromě toho se věnuje vlastní meditační praxi v ústranní a meditaci vipassana.

pondělí 13.3. od 18.30 hodin

Jak na stres pomocí západní psychologie?

Naše kultura vnesla do péče o sebe vědu. Máme díky ní mnoho teorií o stresu vycházejících z přesného zkoumání mozku, hormonů a nervového systému. Je sice možné, že teorie nakonec potvrdí to, co starší přístupy používali již dávno, ale přeci jen naše západní mysl touží po jasnosti, přesnosti, ověřitelnosti a především jistotě. Učit se tedy o tom, jak zacházet se stresem na základě ověřených západních postupů, může být mnohým z nás lépe srozumitelné. Koneckonců je to kultura, v které jsme vyrostli. Jinými slovy jde v tomto přístupu tedy o moderní přístupy "biohackingu", které si v rámci večera předvedeme.

Lektorka Markéta Pešoutová

pondělí 20.3. od 18.30 hodin

Jak na stres pomocí jógy?

Jóga znamená obnovení spojení individuálního s universálním. Znamená vlastně připoutat, spojit, sjednotit. Podle filosofie jógy je tedy potřeba překonat "nepravé ego", které zastírá pohled na pravou podstatu bytí a činí nás nešťastnými, neboť se upínáme na dočasnou hmotnou existenci v podobě našeho hmotného těla a hmotného světa, které jsou zdroji utrpení. Namísto toho je podle jógy potřeba se spojit s pravou podstatou života, kterou je věčné bytí (sat), vědomí (čit) a blaho (ánanda). Právě s těmito kvalitami se jogín postupně sjednocuje.

Lektorka Michaela Cmíralová

Michaela je lektorka cchi-kung a mindfulness, studentka psychologie se zájmem o život v souladu se svým posláním, svou jedinečností a v autenticitě. Studuje psychoterapii k rozvázání vnitřních kazajek a východní nauky pro kultivaci toho pozitivního v nás.

pondělí 27.3. od 18.30 hodin

Jak na stres pomocí starodávných energetických nauk Číny?

Podle cchi-kungu vede k stagnaci a únavě především slabá energie, tedy slabá cchi. Středobodem čínského léčení a medicíny je proto koncept životní síly. Tento přístup většinu zdravotních problémů vnímá jako výsledek psychického nebo emocionálního stresu a proto se zaměřuje na rozvoj vnitřního klidu. Praxe cchi-kungu tak paradoxně pomáhá zvládat jak stres, tak vztek nebo deprese a negativní myšlenky. CChi-kung se na všechny tyto projevy dívá jako na energii, kterou se můžeme naučit řídit, směrovat, rozpouštět nebo posilovat. Tuto nauku ocení ti, kteří se chtějí fyzicky nebo mentálně uzdravit a nemají zájem o psychologické nebo duchovní nauky a přístupy.

Setkáváme se vždy v pondělí od 18.30 - 20.00 online přes ZOOM.
Link pro připojení přijde před workshopem všem přihlášeným.

Cena

Můžete si koupit jeden nebo více večerů, které vás zaujaly nebo rovnou všechny čtyři v balíčku za zvýhodněnou cenu.

350 Kč / večer
1000 Kč balíček všech večerů