Cchi-kung

3000 let starý čínský systém samoléčby.

Podpořte své zdraví, přijďte uvolnit své tělo i mysl a naučte se, jak si dobít baterky.

Začínáme 12. října 8:30 - 9:45
Čeká Vás 10 lekcí od poloviny října do poloviny prosince
Scházet se budeme 1x týdně, vždy ve středu ráno
V krásné jógovně Little Bali, Ve Smečkách 22, Praha 1

Proč si dopřát
hned 10 lekcí?

Styl Orel v hnízdě myslí na celého člověka, nejen na jeho fyzickou schránku a tak kromě posílení zdraví a specifických technik na dobití "baterek" - dočerpání vaší životní energie -  živosti a bystrosti, se techniky zaměřují i na vaši psychickou vyrovnanost, klid a pohodu. Všechny techniky i pohybovou soustavu si během 10 společných lekcí osvojíte natolik, že je po jejich skončení budete moci využívat i nadále.

Co vám kurz dá?

práce s fyzickým zdravím

naučíte se sestavu příjemných lehkých pomalých pohybů, které vás učí být v kontaktu se svojí nervovou soustavou, vnímat mnohem lépe své tělo a především rozproudí vše, co v něm má proudit tak, aby vaše orgány byly vyživené

práce s životní vitalitou

naučíme se specifické cvičení na dobíjení baterek a oživení těla

harmonizace a klid mysli

zde si nacvičíme meditační, vizualizační a dechové techniky, které dokáží zklidnit naši mysl a postupně krok za krokem kultivovat a harmonizovat naše emoce a prožívání

Každá hodina je koncipována tak, že přináší sama o sobě klid, zpomalení a příjemnou relaxaci. Je to tak ideální start do dne.

Cena: 2900kč

Kdo bude váš lektor?

Mám za sebou roční výcvik Cchi-kung Orel v hnízdě, akreditovaný MŠMT,  pod vedením Pavla Simona. Cvičení cchi-kung se věnuji nyní pět let.

Aktuálně jsem studentkou jednooborové psychologie na PVŠPS a frekventantkou daseinsanalytického psychoterapeutického výcviku Péče o duši.

Jsem zakladatelkou platformy Sebeškola.cz a osmi měsíčního Transformačního a sebepoznávacího programu IMAGO.

Další zkušenosti: Mindfulness based stress reduction, Relational Mindfulness Training, Nenásilná komunikace, Focusing, Slovanská škola ceremonií, Práce se stresem s PhDr. Alenou Halamovou, Relaxační techniky a techniky zvládání stresu s Mgr. Pavlou Štěpničkovou

K cchi-kungu mě dovedla zkušenost, kdy jsem se pravidelně u cvičení jógy dokázala utavit a často jsem onemocněla. Se se svým výkonnostním cílevědomým nastavením jsem se dokázala utavit prakticky na čemkoli.

Došlo mi, že potřebuju něco, co mě zastaví…

Výcvik cchi-kung tak pro mne byl extrémně náročný. Často jsem prožívala návaly vzteku, netrpělivosti, neklidu. Právě postupné učení se toto své prožívání unést a pochopit z čeho pramení, mi začalo přinášet klid a větší radost z kontaktu se sebou. Momenty zastavení začínaly být nejen klidné, ale dokonce velice příjemné a vyživující.

Proto jsem u tohoto cvičení zůstala. Protože se zabývám také mindfulness, mé hodiny vedu jako příležitost nejen pro klid a zastavení, ale také jako meditaci v pohybu, která umožňuje prohloubení všímavosti k našim emocím a myšlenkám a jejich porozumění a regulaci a to nikoliv skrz rozhovor, ale přímou zkušeností v pohybu. Zároveň dávám velký důraz na sebelaskavost a převádění pozornosti k přínosným mindsetům.

Proč cvičit zrovna
Orla v hnízdě?

Styl Orel v hnízdě vytvořil Sifu Ješe Gyatso speciálně pro zápaďany. Máme hodně stresu, naše mysl se těžko soustředí a k tomu máme velmi málo času s tím cokoli dělat.

• posiluje mentální bystrost
  • uvolňuje svaly, buduje vnitřní sílu
  • posiluje orgnány a nervy
  • zvyšuje flexibilitu a zotavování po nemocích a úrazech
  • zmírňuje a preventivně působí proti stresu
  • vyvažuje vaše prožívání a emoce
  • zvýšení vaší energetické kapacity, dobití baterek
  • odstranění bolesti páteře
  • zlepšení soustředění a spánku

Akce již proběhla. Aktuální nabídku workshopů najdete ZDE.

.